Menu


VyhledávačReklama


Info

Pondělí 17. června 2019 - 07:24:23
svátek má Adolf,
zítra Milan

Vaše IP: 88.86.107.218

In-počasí


Přihlásit

  Login:
  Heslo:
Trvale přihlásit
Registrace | Ztráta hesla

Reklama


Statistika

Celkem: 126 článku,
507 flash her,
224 tapet na počítač a
23972 videi z YouTube.
Nejzobrazovanější článek:
Winamp To QIP
Nejhranější hra:
Super Mario Sunshine

Náhodný obrázek z galerie.
Nahodná Tepeta

Ikonky


Uživatelé

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /my/web/multiweb.org/_/include/prava_strana/uzivatele.php on line 15 Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /my/web/multiweb.org/_/include/prava_strana/uzivatele.php on line 24
Poslední registrovaný: sambo49
Celkem registrováno: 426 lidí.


Návštěvnost


Dále také
OS

základní součástí software počítače je operační systém. základní funkcí operačního systému je poskytovat služby a zpřístupňovat hardware počítače aplikačním programům. i když si pod tímto pojmem obvykle představíme grafické uživatelské rozhraní, toto je pouze špička ledovce a jedna z méně podstatných funkcí operačního systému. hlavní funkcí operačního systému je, že zpřístupňuje aplikacím systémové prostředky, jako je například souborový systém.

v současnosti nejpoužívanějšími operačními systémy pro pc patří do rodiny systémů microsoft windows. v současnosti jde o vyzrálé a stabilní operační systémy, pouze bývají problémy při přechodu na vyšší verze, protože obvykle příliš dobře nefungují se starším hardware, vyjímečně se může stát i to, že nefungují se staršími aplikacemi. jeho hlavní výhodou je jeho rozšířenost, takže na něj existuje nepřeberné množství komerčních i volně dostupných aplikací.

nejrozšířenější alternativou deskoptových ms windows je operační systém linux. podobně, jako ms windows dozrává do stabilního a technicky vyspělého operačního systému, tak linux dozrává po stránce uživatelské přívětivosti a praktické použitelnosti. dnes již nejde o operační systém pro pár počítačových nadšenců, ale o konkurence schopnou platformu. kromě toho, že je zadarmo je jeho výhodou, že pro něj existuje velké množství aplikací z oblasti volně šířitelného software.


Autor:sgamesCopyright © 2006 - 2019, Multiweb.org - Tomáš Peterka. RSS | Tvorba webových stránek PB Solution.